Rezaletin Kredi Kartı

kart.jpg                                                  

Kredi kartı ne işe yarar, Gaaak ?

-Para harcamaya

-Nasıl yani, para yerine mi geçiyor ?
-Evet, Gaaak.

-Senin var mı ?

-Rezalet yine beni kızdırma, kargaların kredi kartı olmaz…

-Nasıl olmaz ?… Ben biliyorum… Bazı kargaların var… Gaak.Gurk. (kızma sesi)

-Kargalar leş yerken hesabı kartla mı ödüyor ?

-Senin bu gün keyfin yok, Kredi kartının ne işe yaradığını söyle, Gaaak.

Rezalet susar mısın ?

-Söyle ne işe yarar kredi kartı ? gaaak.gurk.

Tuvalet kağıdı yerine kullanmaya.

-Senin adını Fazilet koymuşlar ama Hocayı mahkemelerde süründüreceksin , kapa gaganı da adamın başını derde sokma… Gaaak. Guk.

-Ben söylemiyorum ki, o kendi yazıyor… Nereden çıktı şimdi bu muhabbet ?

-Bir bankanın kart müdürü, kart  bir bankacı hanım “Tüketicinin kartlarla duygusal bağı yok, biz küllenmiş bir aşkı dirilteceğiz…” demiş. Gaaak. Gurk. Tısss. (meraklanma sesi) Tüketici kartla nasıl aşk yapar? Anlayamadım, çocuğu kim doğuracak ?  tüketici mi ? kart mı ? kart’lar çocuk doğuramaz herhalde tüketici doğuracak…Gaaak. Guuuk Guruk. Pıssss. (Karga gülüşü)

Allah seni kahretsin, sen süründüreceksin adamı ? Şu ülkede cebinde kredi kartı olmayan mı var ? Yakında hem senin, hem benim, allı pullu, sırmalı yaldızlı, yasemin kokulu, mor sümbüllü, yalayınca köpürecek, ısırınca bal kaymak saçacak kredi kartlarımız olacak, Gaaak. Kargalarınki alışıp sevdikleri çöplük kokusu yayacak… Bitmedi, kedilerin, köpeklerin, atların, eşeklerin, tospağaların, kurbağaların, kurtların, çakalların, sırtlanların, ayıların, ceylanların, geyiklerin, kunduzların, farelerin, sıçanların, yılanların, çiyanların, koyunların, keçilerin, cinlerin, perilerin, şeytanların, iblislerin, Hamam böceklerinin…

-Dur dur dur duuuuur, gaaak, gruk. Pıssss. Aman yeter… Vazgeçtim başka şeyler konuşalım…Gaaarg, Kark. Gurk Ihı…Ihı… (ağlama sesi)  

– Ağlama Rezalet, sana bir kredi kartı bulurum …

-Bulma, istemeeeem.istemeee… Gaaaark. Gurk.Guruk.

– Senin Hocan da baştan öyle diyordu… Gaaak. Guk. Emekli olmadan önce maaşını aldığı “İş Bankası Harbiye Şubesinden” ilk kredi kartını eline tutuşturduklarında “istemeeem İstemeeem” diye feryad etti. sonra uzun uzun elindeki karta baktı, evirdi, çevirdi, düşüncelere daldı. Halife Ömer’ in İran fethinden dönen ganimet yüklü develeri görünce “işte bütün fitne bu develerin yüklerinde gizli” dediği gibi o da bankanın orta yerinde “Bu kart fitne yüklü…” diye bar bar bağırdı. Neye yarar ki kurulan tuzağın üstesinden gelemedi. Paçasından yakalandı, sonraki yıllarda karta para yükledikleri kadar fitne de yüklediklerini bile bile kurtaramadı kendisini…Gaaak. Guuuk. Gurk. Ihı Ihı…

-Ne diyorsun Fazilet, iş o kadar kötü mü… ? Gaaak.

-Daha da kötü

-Sana kart teklif eden oldu mu ?  

-Özel hayatıma karışma.

-Sana da, özel hayatına da, kartına da, bankana da, yıkıl git karşımdan başka dala kon…

Rezalet, kafamı kızdırma sana zorla kredi kartı satarım…? Gaaark.

-Nasıl yaparsın…?

-Sana asılan o penguen var ya, onun İskandinav bankalarından sayısız kredi kartı var, söylerim, birini sana zorla sokuşturur… O zaman anlarsın kredi kartı ile tuvalet kağıdının farkını…Gak.

Bu yazı Kargadan Haberler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.