Kadın kedisini özlemiş

kedi23.jpgHoca’nın tam “kadın yollarda kayboldu galiba…” dediği günün sabahında Hakikat hanım telefon etti… Gaaak. Guk

                –Usez’e vardım… Claudin’in evindeyim…

Usez Güney Fransa’da Marsilya’ya yakın bir kasaba…Claudin de Hakikat hanımın komşusu… Gaak. Guuuk. Tak. Turk. Tıkır…

Hakikat hanımın telefonda anlattığına göre evini kiraya verdiği, keçi besleyen kiracısı Fred Cuma akşamı yoldan geldiğinde onu içeri sokmamış… Kapıdan geri çevirmiş…Gaak, guk. O da komşusunun kapısını çalmış… Allahtan komşu evdeymiş Hakikat hanımı birkaç günlüğüne misafir etmeye razı olmuş… Olmuş ama isteksiz, Hakikat girdiği yerde rahat durmuyor ki, her yeri kendi evi zannediyor, her şeye karışıyor,her şeyin yerini değiştiriyor, herş…

                  – Rezalet, sen de bu kadına fena taktın…

                  – Fazilet sen sus, senin hayallerinle bu işler yürümez Gak…Guk, sen iyi yürekli, yetişkin erdemli bir Kargasın ama ayakların dallara basmıyor… Bilmiyormusun ki ? bu kadın şirretlikle üç ay Hocanın evinde misafir kaldı…adamı deli etti…Az daha cinayet çıkacak, aile faciası yaşanacaktı… gaaaak. Guuuk.  

                  – Rezalet senin adın boşuna rezalet olmamış, her şeyi kötü tarafından görüyorsun…

                  – Hayır ! ben gerçekleri görüyorum.

                 – Gerçekleri falan gördüğün yok, düpedüz terbiyesiz, azılı bir kargasın…

                 – Fazilet, kafamı kızdırma…

                  – Kızarsan ne olur ?

                 -Ne olacağını görürsün gaaak. guuuk… Ne diyordum, pis karga kafa bırakmadı ki, son zamanda hep benimle kavga ediyor…aramız açıldı, böyle olacağı baştan belliydi, bu karga’dan bıktım ama neyse… Hakikat Hanım ülkesine vardı, işlerini bitirip gene gelecek gaaak. O zaman ne olacak bilmem ? Hoca giderken “bir daha gelirsen adam gibi gel…” dedi. Yani “beni kızdıracaksan gelme…” diyor. Ama kadın anlamıyor, karakteri bozuk… yaşı da ellisekiz, eğitilecek gibi değil ki… gaaak. Guuuk. Ayrıca birden karar verip gitmesinin de sebebini yeni öğrendim, Paşa isimli kedisini özlemiş… Paşa’nın resmini göğsüne bastırıp ağlamıştı… demek ki kedinin hasretine dayanamamış… Giderken “yaza doğru gelirim” demişti. Metin Sakarya dedi ki: “bu sefer kediyi de getirir…” İşte o zaman kıyamet kopar…Gaaak.Guk.Tıssss. (Ümitsizlik sesi)

Bu yazı Kargadan Haberler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.