Sonunda İşi Bağladılar


dscf2768.JPGFazilet sus diyor ama susmayacağım…gaaak.guuuk. Bizim sayfayı yapan Hocanın has adamları Caner ve Fatih haftalardır işi salladılar…Gak.Guuk. Sonunda bir araya gelip işi bağladılar…Gak.Guuuuk. Tak.Tıkır. Bir gün sabahtan akşama kadar çalıştılar. Gaaaark. Caner ara sıra ahlayıp ofladı…Guuuk. Fatih ona gaz verdi. Gak. Biz Faziletle ağaçtan ağaca konup işin sonunu merakla bekledik… Gaak. Guk Sanki Mecliste tezkere oylanıyor… Guuuk. Çok heyecanlandım. Fazilet’in kılı kıpırdamadı. Guuuk. Duygusuz karga; adamlar bizim geleceğimizi konuşuyorlar, Fazilet umursamıyor… Bu Karga’nın karakteri bozuk… Guuuk… Bana ikide bir   – Bekle…diyor, anlamıyorum ya, beni kandırıyor. Sözüm ona Bilgisayardan anlıyor… Gaaak. Guuuk. Faziletin dediğine bakılırsa Hoca’nın WEB sayfası yeni bir teknik ve düzenle yeniden yapılıyormuş, şimdi daha güzel ve okunaklı olacakmış. Fazilet’in sevindiğine inanılırsa iş bu sefer yürüyecek gibi görünüyor. Gaaak.Guuuk. Nasıl kızmıyayım, nasıl gülmiyeyim ki, boşluk haftalar sürdü. Gak. Guuuuk. Hoca’nın dostları her gün   bizi sormuşlar   – Azgın rezaletle, durgun Fazilet ne oldu ? Hani Paris anılarını anlatacaklardı, demişler gaaak. Guuuk. Paris anıları boşlukta kayboldu. Gak. Guk.Tıkır. Artık unuttum. Yeniden dışarı çıkarsak anlatırım. Gaak. Tak. Tuk. (Üzüntü sesi) Bu arada haberler var: Hoca’nın başı dertte. Gak.Guk. Eski bir Fransız bayan arkadaşı haber vermeden yatıya geldi. Fransa’da baba evini satmış, parasını alamamış, son kalan öro’larla bir araba edinmiş, içine eski eşyaları   tıkıştırmış, 3 bin km. yoldan binmiş gelmiş. Taaaaak.Toooos (Hayret sesi) Geçen hafta Hoca balkonda otururken –Kapının önünde yabancı dil konuşan bir kadın var…dediler. Hoca yerinden fırladı…Gaaak. Guuuk. İşi anlayınca deliye döndü…- Olmaz…olamaz diye bağırdı durdu. Gaak.Gak. Kapıyı kapayıp kadını kovdu. Yarım saat sonra çaktırmadan baktı, kadın merdivende oturuyor… Gaak. Guk. Kadın az sonra da kapıyı çaldı –Bir bardak su…dedi. Hoca yarım pat şişeyi kapı aralığından uzattı… Gaaak. Guk. Olanları Fazilet de gördü, hiç ses çıkarmadı… Gak. Guk… Şimdi kadın on gündür Hoca’nın evinde… Gitmeye de niyeti yok… zoraki sığınmacı, gaaak.guuuk. Fazilet dedi ki:  
                 – B
u   kadın gitmez…
                 – Sus Fazilet ağzını hayra aç…dedim. Gaaak. Guk. Dedim ama beni de aldı bir düşünce Hoca bu işi çözemezse bizim de hayatımız tehlikeye binecek. Gark.Gark. Adam kadını kovamazsa kendisi gidecek… Yanına hangi eşyaları alacağını düşünmeye başladı bile… Fazilet saf olduğuna Hoca’nın içindeki fırtınaların yönünü kestiremez… Onu ben bilirim. Guk.
Neyse, Karga dostları, iş bu noktada…Gak Gok… Hoca’nın acınacak hali var ama biz yine Faziletle bakışıp gülüştük. Ben Usta’yı tanırım Mutlaka bir çıkış yolu bulacaktır… Gak.Guk. Bulamazsa yandı gülüm keten helva Gaaaaaak.      Neyse, Karga dostları, iş bu noktada…Gak Gok… Hoca’nın acınacak hali var ama biz yine Faziletle bakışıp gülüştük. Ben Usta’yı tanırım Mutlaka bir çıkış yolu bulacaktır… Gak.Guk. Bulamazsa yandı gülüm keten helva Gaaaaaak.      

Neyse, Karga dostları, iş bu noktada…Gak Gok… Hoca’nın acınacak hali var ama biz yine Faziletle bakışıp gülüştük. Ben Usta’yı tanırım Mutlaka bir çıkış yolu bulacaktır… Gak.Guk. Bulamazsa yandı gülüm keten helva Gaaaaaak.      

Bu yazı Kargadan Haberler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.