Bir kırıntı ışık

414px-gluehbirne_2_db.jpg                     

İngiltere’de okuyan o kıza çok kızdım,  Gaaak. Guruk.
-Neden ?
-Bana “adaletsiz karga” dedi…
-Sen adaletsiz karga mısın ?
-Hayır değilim, adaletsiz olan Anayasa mahkemesi başkanı…
-Ne…ne… gaaak, guuk, guruk, takır, çakır…bakır,  sus uğursuz karga, mendebur karga, pis karga başımıza çıkaracaksın,  kapa kara gaganı. Başka yerde söyledin mi bunu ?
-Hayır söylemedim, ilk sana söylüyorum…
-Ben Ergenekon muyum ? neden bana söylüyorsun ? Sus… Sana kapa gaganı dedim, bak nasıl yüzüme bakıyor ? guuuk guk. Tak, tuk, şıııırr…  (adrenalin salgısı)

Ne var ? ne oldu ? neden o kadar kızdın ?

-Sen anlamazsın…Gaak.Guk Takırrrr.

-Anlat da anlıyayım…

-Anlamazsın dedik ya…

-Biraz anlat, biraz anlatma…

Olur‘la Olmaz’a benzedin, Hayır, anlatmayacağım, üstüme varma…Bu gün git yarın gel, tak tuk takırrr.

Fazilet sıktın ama, sen ne ukala kargasın, kasıntılı kibirli nalet karga, kendini ne zannediyorsun sen ?

-Ben Türkiye’nin kargasıyım, bu yörede neler olduğunu bilirim…

-Senin kadar ben de bilirim… Senin bilmediğini de bilirim…

-O zaman sen söyle neden kızdığımı, hadi durma anlat, aç o kirli gaganı. gaak guk.

-Bilsem söyleyeceğim, ipucu ver, senin damarın tuttu… İster söyle, ister söyleme

 

Rezalet bir şeyler olduğunun farkındaydı, Faziletle birlikte ulaşamadığı, anlayamadığı bir takım olayların taaa içinde yaşadıklarını fark ediyordu. Ortada koskoca bir bilinmez vardı. Gizli kapalı bir hengame  karşılarında duruyordu. Neresinden baksalar içini göremiyorlardı. Bir ara gagalayıp bir delik açmayı düşündüler. Sonra vaz geçtiler. O ortada duran neyse ? kendini çok iyi savunuyor, kimseye fırsat bırakmıyor, geleni geri çeviriyor, saldıranın başına işler açıyor, doğduğuna pişman ediyordu… Ama o neydi ? neye benziyordu. Bunca yıllık kargalar etrafında dönüp duruyorlar,  başlarını sokacak delik bulamıyorlardı.

-Sen anladın mı ? dedi, Fazilet. Rezalet devam etti:
-Hayır anlamadım gaaak guuk,
-Biraz daha yakından bak…
-Bakıyorum anlaşılmıyor
-Birşeyler uydur… Tısss (Karga gülmesi)
-Bu kahve falı mı ?
-Hayır Türk adaleti…Gaak,guuk.
Fazilet şimdi de sen saçmaladın… Bu işler bizi aşar biz kargayız… ne bilelim adaleti…madaleti
Karga olduğunu biliyorum, seni Yaradan da biliyor, ama belki kara gaganın arkasındaki kara kalbinde bir kırıntı ışık kalmıştır…

-Benle uğraşma Fazilet git karşıkı dala kon, bu gün fenayım üstüme gelme, kafamı attırma yamulturum seni…
-Neden, ne oldu ?,
Bilmiyorum bir şeyler içimi kemiriyor ?,,.
-Sen yaşlandın
-Sen genç mi kaldın ?
-Hayır geç kaldım, gaaark, guruk, takır, tısss, tısss. Ihı…Ihı…Ihı…

Bu yazı Kargadan Haberler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.
 • Sulecan

  Selamlar hocam ve degerli okuyucular,

  Oncelikle Fazilet’in ne kadar faziletli bir karga oldugunu bildigimi bilmesini isterim. Adi ustunde zaten alinmasin. Onun faziletinden endise etmiyoruz fakat Ingiltere’deki o kiz zaten kendi derdine dusmus. Onu Cenab-i Allah bir imtihandan geciriyor. Bir suru insan gordu farkli ailelerle yasadi. Onlarin cocuklarina bakti bir yandan okula gidip dil ogrenmeye calisti ve 7 ay bitti. Hoca’nin konserlerini kacirdi. Nisanlisi hala askerde. Ailesi desen bir turlu…

  O nedenle yorgun ve sinirli o kiz. Allah sabirdan ayirmasin. Insna olmak hic de kolay degilmis. Hala da ugrasiyor dil ogrenmeye.

  Fazilet bana dua etsin yeter. Kusurlari hosgorsun. Onun duasini isteriz baska bir sey degil. Cunku o hocamizin etrafinda dolasan bir karga belki ondan dua almistir.

  Selamlar, hurmetler.

 • Şule,
  Sen o Rezaletin rezaletliğine bakma benim de başıma ne işler açıyor, çok uğraştım bu kargayı adam edemedim, artık yakasını bıraktım, ne hali varsa görsün, geçen gün de bana “bunak” dedi. Yazmaya elim varmadı, kızdığımdan değil çevrede başka bunaklar varsa alınırlar diye korktum. Değerli Şule Faziletle aranızın düzgün olduğuna sevindim. Korkma… üzülme… sıkılma… geçecek bu günler, imtihansız hayat olur mu… ? Sen tam numara alacaksın biliyorum. Gayretin kutlu olsun.

 • Sulecan

  Tesekkur ederim hocam. Sizden bunlari duymak ne guzel. Ne mutlu bana. Allah size saglik sihhat versin, dilegimiz o. Gonuller bir olsun. Biz uzaklarda olsak da her zaman sizinleyiz hocam. Bizi de unutmayin dualarinizda.

  Selam ve saygilarimla

 • Meydancı

  Hocam bir ışık kırıntısı dahi kalmayan kara yürekler var mı hakikaten. Umudum yine de insanların iclerinde asla yok olmayan bir edep ve haya duygusunun en olmaz adamda bile barındığı yolunda ya bazen bazı seyler duyunca insan endise ve telasa kapılmadan edemiyor…