Dizi manyağı Fazilet

televizyon.jpg                                                 

-Sen bana geçen gün neden “dizi manyağı” dedin ?

-Hep dizileri seyrediyorsun da ondan

-Sen kargaların TV seyredemediklerini, bilmiyor musun ?

-Biliyorum ama Fazilet sen TV’nin önünden ayrılmıyorsun, bir yolunu bulmuşsundur. Guuurk

-Buldum…Gak.

-Nasıl buldun ? gaganla mı seyrediyorsun ?

-Yok dişimle, buldum işte… öğreteyim mi sana ?

-Öğret.

-Kapa gözünü…

-Kapadım. Guuurk

-Vur kafanı cama…

-Vurdum, ne olacak ?

-Bekle biraz…

-Aaaa fazilet, gerçekten görmeye başladım, gaaak bu bir mucize guuuuk.

-Sen her TV seyredenin gözü açık seyrettiğini mi zannediyorsun ? ben bu yöntemi insanlardan öğrendim Hoca öğretti bana…

-Hoca mı öğretti ?

-Evet, o her akşam TV seyrederken uyuyor, sonra kalkıp gördüklerini anlatıyor  Gaak. ben gözü kapalı TV seyretmeyi ondan öğrendim…Gaaark

-Ben de yapabilir miyim Guuuk.

-Yaptın ya, işte…

 

İnanılmaz bir şey oldu, Fazilet’in bu dediklerinden sonra ben de denedim başardım. Ben Fazilete takılmak için “dizi manyağı” dedim neler çıktı, meğer ülkede herkes gözü kapalı TV seyrediyormuş. Hiç aklıma gelmezdi, ben de başladım dizileri seyretmeye, ancak daha çok yeni olduğum için pek anlayamıyorum. Gaaaak. Guuuuk. Gözü açılmış köre döndüm. Bakıyorum bakıyorum bi şi. anlamıyorum… Gaark. Guurk. 

-Anlasan da işe yaramaz…

-Fazilet uğraşma benle, git başka dala kon… Gaaaak.

-Sana televizyonculuk öğreteceğim, TV’yi kapamasını biliyor musun ?

-Hayır…

-O zaman yandın… Açmasını ?

-Onu öğrettin ya salak karga…

-Kapamasını öğrenemezsen, açmasını öğrenme…Gaak.Guk.

-Neden ?

-Başına kalır, dertli olursun, uykuların kaçar, bir karga TV’yi kapamayı beceremezse, saçma sapan programları seyretmek zorunda kalır, gözü cama dalar gider, işte o zaman “dizi manyağı” olur, yiyecek aramaya gitmez acından ölür, TV üstüne gelir…Başına bela kesilir, Kurtaramaz kendini Gaaaak.

-Aman Fazilet, fazla uzatma, öğret bana TV’yi kapamasını…

-Başını dayayarak seyrediyorsun ya… kapamak için de ayağını uzat…

-Sonra ne olacak ?

-dinle beni, uzat ayağını…

-Evet…

-At bi tekme gitsin, gaaaak.

-Benle dalga geçme guuuruk. (kızma sesi)

-Ne dalga geçecem sana yol yordam öğretiyorum. Kargalık etme…

Fazilet bunları söylerken kanat vurudu uzaklaştı gitti… Gaaak. Kurk. Tısss.

Bu yazı Kargadan Haberler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.
 • dr.abdullah

  diziler hakikaten insanı manyaklaştırıyor…hatta “paranoyak” yapıyor!fakir de bazan yerli dizileri seyrederim.”benim asude hayatım ne kadar sıradan,ya bu hadiseler birgün benim de başıma gelirse?”diye düşünüyorum,hafakanlar basıyor!.yalnız,hadisenin bir de şu yönü var:insanlar söylemek isteyip de söyleyemediği şeyleri eskiden,perde-i hayalde “karagöz-hacivat”a söylettirir,oradan duyduğu şeylerle deşarj olurlarmış.Günümüzün rahatlama yöntemi de bu diziler galiba.aşk ,kin,hasret,öfke vs.her türlü hissi bedavadan yaşatıyor diziler…Yani dizilerin, genel ahlakı dinamitlemek gibi zararlarının yanısıra halkın “gazını almak” gibi sedatif etkileri de var.tabii dizi filmlerin karga populasyonu üzerindeki etkileri hakkında konuşmak için erken,belki dizi izleyen kargalar arttıkça elimize birtakım veriler ulaşır, onu da değerlendiririz efendim…ins-ü cinne ve dahi karga taifesine selam!

 • Televizyonda tek problem diziler olsa keşke. Ben televizyonda faydalı, dişe dokunur birşey bulsam şaşırıyorum. Hocamızın televizyonu kapatma konusundaki önerisi en makulü bence de. Başka türlü “televizyon manyağı” olmamak elde değil…

  http://muratcorlu.com/yazi/televizyonsuz-hayat-cok-rahat/

 • Sayın Dr.
  Hem Fazilet hem Rezalet bilmukabele size selamlarını gönderir karga usülü ellerinizden öperler. TV’ nin, seyredenin “gazını alma” konusunda ileri sürdüğünüz olağanüstü görüşe tam anlamıyla katıldıklarını beyan ederler. Şu ana kadar akıllarına gelmemiş olan bu konuda deney yapıp sonucu bildireceklerine dair bendenize söz verdiler. İns ü cin taifesi de size bilmukabele selam ederler, ancak onların TV programları konusundaki görüş ve tutumlarını henüz öğrenemedim. Saygılar sunarım.

 • Sayın Murat Çorlu,

  TV’den önce tüm ev hanımları radyoda “arkası yarın” dizi programlarını seyreder ve orada işlenen konuları ciddi biçimde tartışırlardı. TV geldikten sonra bu çeşit ağırbaşlı ve faydalı yayınlar hayal oldu. Buna ben bir anlam veremiyorum… Sanırım TV’nin üzerinde radyoda olduğundan daha büyük ölçüde sosyo-politik ve ekonomik baskı var.Belki bu yüzden yayıncılar kalite tutturamıyorlar. Eskiden Türk sinemasını eleştırırdik. Türk TV’si onun kadar dahi saygınlık kazanamadı. Şimdi sinemamız eski yıllara oranla çok daha ileri durumda, inşallah Türk TV’ciliği de bir gün gelişecektir. İmkanınız varsa şimdilik yabancı TV’leri izleyin.Selam.